12:21 Відповіді на актуальні питання по ЄСВ. | |
1. Чи сплачується ЄВ якщо рахунки платника заблоковано (арештовано)?
Відповідь: Відповідно до ч. 11 ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Частиною 12 ст. 9 Закону № 2464 визначено, що ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).
2. Чи необхідноо під час подання звіту по ЄВ мати при собі документи, що посвідчують особу страхувальника або уповноважену на це особу?
Відповідь: Порядок, строки подання звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄВ) до органів доходів і зборів, та його форму встановлює Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 09 вересня 2013 року № 454 (далі – Порядок № 454). засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством; Електронна форма звіту, що подається на електронних носіях, повинна бути ідентичною звіту на паперових носіях (п. 2.9 Порядку № 454). Під час прийняття звіту, що подається особисто страхувальником або уповноваженою на це особою, відповідальна особа органу доходів і зборів зобов’язана візуально перевірити наявність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пунктом 2.8 цього розділу, на паперових носіях (п. 2.16 Порядку № 454). Відповідно до п. 19.2 ст. 19 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) представниками платника податків визначаються особи, які можуть здійснювати представництво його закоггих інтересі та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону про довіреності. Довіреність, видана платником податків – фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства. Згідно з п. 19.3 ст. 19 ПКУ представник платника податків користується правами, встановленими цим Кодексом. Таким чином, під час подання звіту щодо сум нарахованого ЄВ до органів доходів і зборів необхідно пред’являти документи, що посвідчують особу, яка представляє інтереси страхувальника.
| |
|
Всего комментариев: 0 | |